Mi motivál minket?
Nem csak hiszünk abban, hanem tudjuk, hogy lehet ezt jobban, eredményesebben csinálni. Ciklusokon keresztül számottevő eredményt nem tudott elérni az önkormányzat.
A környező települések régen elhúztak, Pécelnek a kezdő rúgást sem sikerült elvégeznie. Érthetetlen, hogy megnyert, 100%-ban támogatott pályázatokat adnak vissza. Érdekes, máshol már rég átadták a vállalkozói parkot (Budakeszi, Gyál, Őrbottyán), sőt, óvodát is tudtak építeni ebben a ciklusban például Dunakeszin, Szigetszentmiklóson.
Áttanulmányoztuk a mostani ciklusban tervezett és megvalósított beruházásokat: pl. a 2022. évben 72 tervezett beruházásból mindössze 22 valósult meg.
Folytathatnánk a sort a korszerűtlen épülettel, amely többek közt a város művelődési házának, könyvtárának ad helyet, de az óvoda kérdés is dühítő, hiszen több, mint egy évtizede várunk rá, de csak az ígéretek száma nő. Még a kisegítésnek átmenetinek szánt konténer szoba megvalósítása is nehézkes, problémás, egyszerűen nem megy.
A jelenlegi testület tagjai nem tudnak együttműködni, még a város érdekében sem hajlandók félretenni a személyes sérelmeiket. Mi tudjuk, hogy nincs más opció!
Ennyit a múltról!
Átlátható önkormányzat:
Nem kell kérned, közzé tesszük, ha közérdekű, ha nem!
Felmenő rendszerben valamennyi nettó egymillió forintot meghaladó beszerzési eljárás összes keletkezett iratát közzétesszük a pecel.hu honlapon. Az áru, anyag és szolgáltatások vásárlásának meghirdetése (ajánlatkérés) először a pecel.hu honlapon fog megjelenni, majd legalább 5 munkanap elteltével fogunk keresni közvetlenül az ajánlattevőket eladót/szolgáltatót.
Visszamenőleg is nyilvánosságra hozzuk az összes önkormányzati vállalkozási és megbízási szerződést, amelyek nettó értéke meghaladta az évi egymillió forintot.
A képviselőm? Persze hogy elérhető, sőt, ismerem is.
Egyéni képviselőinknek havonta egy kötelező fogadóórát szükséges tartani a választókerületük lakosai számára. A képviselőknek minden esetben reagálniuk kell a lakosok jelzéseire. Amennyiben a jelzett problémát nem tudják megoldani saját hatáskörben, intézkedjenek, és kövessék az ügy menetét.
Az önkormányzati intézmények vezetői és a gazdasági társaság (Pécel Üzemeltető Kft.) vezetője is havonta legalább egyszer kötelezően fogadóórát fog tartani.
A lakosság bevonása
Gazdasági program? Szólj bele! Ami neked fontos, és többen is ugyanúgy gondolják, mi megcsináljuk.
Pilot (kísérleti) jelleggel megalakítjuk a kiskontroll csoportot, pályázat útján választjuk ki a tagjait, így minden egyéni választókerületből két fő részvételére számítunk. Havonta a csoport rendszeres egyeztetésen vesz/vehet részt az önkormányzati vállalásokkal kapcsolatos előre haladásról szóló tájékoztatón.
Az önkormányzat vezetése, a testületi ülések előtti héten, az előterjesztésekről beszámol a csoportnak és nincs tabukérdés a napirendeken belül.
Ugye, részt veszel a döntésekben?
Megtakarításra teszünk szert, ami a tisztségviselők díjazásának mérsékléséből származik. (részletezve később) A megtakarítás sorsáról a lakosság fog dönteni, ezért évente részvételi költségvetést tervezünk.
Elindítjuk a " Ha érdekel, részt veszel" programot, melynek keretén belül munkacsoportokba várjuk a lakosokat a részvételi költségvetés kidolgozására. A péceliek szavazással fognak dönteni arról, hogy a megtakarításból milyen beruházások, programok valósuljanak meg.
Eddig is fontosnak tartottuk a lakosság véleményét, ezért már korábban is kérdőívet állítottunk össze a város életével, fejlődésével kapcsolatban, melynek összesítését a Facebook oldalunkon megosztottunk.
A polgármester és alpolgármester társadalmi megbízatásban látják el jövőben a feladataikat. Ez éves szinten 10-12 millió forint megtakarítást eredményez. További megtakarítást érünk el a bizottságok számának csökkentésével.
A törvényi minimumra szállítjuk le a helyi népszavazás elrendeléséhez szükséges aláírások számát, hogy bárki kezdeményezhessen.
A közétkeztetéssel kapcsolatos feladatellátást felülvizsgáljuk és a közétkeztetést lehetőség szerint új önkormányzati intézményre fogjuk bízni.